KONST / Litografier / Färglitografi 7437081
*
nr 743 7081
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi , Oskar Bergman (1879-1963), 215/350, motivets mått: 31x43
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:14:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 15:30:54
1
100 kr
27/2 19:05:11
2
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Oskar Bergman
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Läs mer om Oskar Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oskar bergman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7222 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Höst. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7109 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarkust. Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:27
-
7229 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarskärgård..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:20
*
Oskar Bergman
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Oskar Bergman
nr 743 7081
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi , Oskar Bergman (1879-1963), 215/350, motivets mått: 31x43
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 15:30:54 | 1 | 100 kr |
27/2 19:05:11 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Oskar Bergman
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk mÃ¥lare och etsare.Läs mer om Oskar Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oskar bergman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7222 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Höst. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7109 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarkust. Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:27 -
7229 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarskärgård..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:20